Dallime mes rishikimeve të "Domen publik"

4 bytes removed ,  8 vjet më parë
v
Reverted to revision 1302416 by Addbot on 2013-03-27T10:08:08Z
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
v (Reverted to revision 1302416 by Addbot on 2013-03-27T10:08:08Z)
[[Skeda:PD-icon.svg|parapamjethumb|170px|Simboli për{{PAGENAME}}]]
 
Me kete terme kuptojm [[Wikipedia:Të drejta autori|të drejtat e pronsise]] të cilat kan dalur jashtë mbrojtjes së drejtave të autorit. Mirëpo çdo shtete i ka ligjet e veta ne lidhje me drejtat e autorit dhe '''domain public''' (fusha e pergjithshme) që i takon secilit te perdori kete apo ate imazh apo vepër por s'do të thotë qe ta shfrytezoje ate pa e cituar emrin e tijë.