Ndryshimi mes inspektimeve të "DVD"

4 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
Reverted to revision 1303523 by Addbot on 2013-03-27T22:13:01Z
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
v (Reverted to revision 1303523 by Addbot on 2013-03-27T22:13:01Z)
[[Skeda:DVD two kinds.jpg|parapamjethumb|left|270px]]
'''DVD''' ''(Digital Versatile/Video Disc)'' është një medium për inçizimin e imazheve lëvizëse dhe vidio dhe duket si [[CD]], por ka më shumë kapacitet dhe ka dal si zëvendësues i [[VHS]] ''(Video Home System)''. DVD më së shumti përdoren për filma artistik.
== Llojet e DVD ==