Dallime mes rishikimeve të "Avulli"

4 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
Reverted to revision 1302077 by Addbot on 2013-03-27T06:06:33Z
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
v (Reverted to revision 1302077 by Addbot on 2013-03-27T06:06:33Z)
[[Skeda:Crepuscular Rays Beam through the Mist Blown from Takkakaw Falls.jpg|parapamjethumb|right|250px|Avulli krijojn lagështinë]]
Avulli është [[gazi|gaz]], i cili në përgjithësi është ende në kontakt me fazën e lëngshme dhe atë të ngurrtë, i cili nga sublimimi ose avullimi del në sipërfaqe.