Dallime mes rishikimeve të "Adrianne Palicki"

No change in size ,  9 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Janar| +janar| & -Janar]] +janar]] & -Shkurt +shkurt & -Shkurt]] +shkurt]] & -Shkurt| +shkurt| & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator ...)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:AdriannePalicki.jpg|parapamje|Adrianne Palicki]]
 
'''Adrianne Palicki''' lindi më [[6 majMaj|6 maj]] [[1983]] në [[Toledo]] [[Ohio]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]],është [[aktori|aktore]] amerikane. Tyra Collette ka luajtur në [[seriali|serin]]ë e [[NBC]] [[Friday Night Lights]] dhe në serinë e [[The WB]] ([[The CW]]) rolin e Kara ([[Supergirl]]) në episodin "Covenant".
 
== Filmografia ==