Dallime mes rishikimeve të "Juli I"

2 bytes added ,  10 vjet më parë
Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV *** existing text overwritten ***
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV)
 
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV *** existing text overwritten ***)
| firma =
}}
'''Papa Juli I''' ( l. ?, [[Roma]] - v. [[12 prill]] [[352]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 35 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[6 shkurt]] [[337]] dhe deri më [[12 prill]] [[352]]. Paraardhës i tij ishte [[Papa Marku]], ndërsa pasardhësi [[Papa MarkuLiberi]].
 
==Shiko edhe==
{{s-bef|before=[[Papa Marku]]}}
{{s-ttl|title=Papë|years=[[6 shkurt]] [[337]] – [[12 prill]] [[352]]}}
{{s-aft|after=[[Papa MarkuLiberi]]}}
{{s-end}}