Dallime mes rishikimeve të "Piu III"

2 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-{{{emri}}} +{{PAGENAME}})
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV)
 
v (Bot: Automated text replacement (-{{{emri}}} +{{PAGENAME}}))
| firma =
}}
'''Papa Piu III''' (Francesco Nanni Todeschini Piccolomini l. [[29 maj]] [[1439]], [[Sarteano]] - v. [[18 tetor]] [[1503]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 215 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}PAGENAME}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[22 shtator]] [[1503]] dhe deri më [[18 tetor]] [[1503]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Aleksandri VI]], ndërsa pasardhësi [[papa Juli II]].
 
==Shiko edhe==