Dallime mes rishikimeve të "Qumështi"

28 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti largoj: tt:Söt (strong connection between (2) sq:Qumështi and tt:Сөт))
'''Qumështi''' është prodhim i lëngëshëm i pa tejdukshëm me ngjyrë të bardhë që prodhohet nga gjëndrrat qumshtore të femrave gjitare (tek njerëzit e kafshët). Gjendrrat gjitare janë posaçërisht të specializuara për taitjen e qumështit. Aftësia e prodhimit të qumështit nga ana e femrave gjitare është karakteristika kyçe që i bën të dallohen.
 
Femrat gjitare zakonisht e bëjnbëjnë prodhimin e qumështit pas lindjes dhe qumështi bëhet ushqimi kryesorë i të voglit. Të ushqyerit e të voglit nga qumështi i gjitarit të llojit të njejtë (njeriu me qumësht njeiu, lopa me umësht lope etj.) ndihmon në mbrojtjen e të voglit nga sëmundje të shumta, duke i shtruar imunitetin.
 
Meshkujt e tëgjitha llojeve të gjitarëve kan [[gjiri|gji]] që janë pjesë kryesore e strukturës trupore të tyre gjiare, por nuk prodhojn qumësht.
Prdhimet të cilat për bazë kan qumështin janë të a numërta.
 
; Prodhimet kryesore të qumshtit janë: [[kosi]], [[gjiza]], [[gjathidjathi]], ''([[ajrani]])''.
 
; Prodhimet tjera të qumshtit: [[akullorejaakullorja]],
 
== Kafshët qumshtore ==
* [[dreri]]
 
Qumështi i [[balena|balenës]] nuk konsumohet nga njerëzit, por është qumështi më yndyrorë me sasi mesatare: 10.9% proteina, 42.3% yndyrë dhe 2.0% llactozëlaktozë dhe furnizon 443 [[Kalori|kcal]] energji për 100 gram .
 
Qumështi njerëzorënjerzor nuk prodhohet industrialisht e as nuk shpërndahet industrialisht oserrjete komercialishttregtare, por megjithatë ekzistojnë banka në të cilat mund të dhurohet qumësht njerëzorënjerzor për shpërndarjen e tijëtij tekfoshnjattek foshnjat të cilat do të kishin të mira ngapërfitonin ai qumësht.
 
Përveç gjitarëve të rradhitur mësipër edhe të gjitha gjitaret tjerae prodhojntjerë prodhojnë qumësht, por janë të rrallarrallë ose rrallë herëe prodhojnë qumështatë përveçvetëm për të vegjëlit e tyre.
 
== Struktura fizike dhe kimike ==
| 463
|-
| LlaktozëLaktozë)
| grm
| 4.8
Anonymous user