Ndryshimi mes inspektimeve të "Martini IV"

6 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV)
 
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Kartela Papë
| emri = Papa Martini IV
| figura = [[FileSkeda:B Martin IV.jpg|250px|]]
| legjenda =
| titulli = papa i 189 i Kishës Katolike
| nëntitulli =
| stema = [[FileSkeda:C o a Martino IV.svg|100px]]
| zgjedhja = [[22 shkurt]] [[1281]]
| shugurimi peshkopal =
| firma =
}}
'''Papa Martini IV''' (Simone de Brion l. [[1210]] afërsisht, Mainpincien ([[Andrezel]]) - v. [[28 mars]] [[1285]], [[Peruxhia]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 189 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[22 shkurt]] [[1281]] dhe deri më [[28 mars]] [[1285]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Nikolla III]], ndërsa pasardhësi [[Papa Honori IV]].
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e papëve]]
* [[Vatikani]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat| Martin IV }}
* {{en}} [http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list Lista e të gjithë papëve] nga gazeta Guardian.
 
== Referenca ==
<references/>