Dallime mes rishikimeve të "Sabiniani"

5 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV)
 
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Kartela Papë
| emri = Papa Sabiniani
| figura = [[FileSkeda:sabinianopapa.gif|250px|]]
| legjenda =
| titulli = papa i 65 i Kishës Katolike
| firma =
}}
'''Papa Sabiniani''' ( l. , [[Blera]] - v. [[22 shkurt]] [[606]], ) ishte [[Lista e papëve|papa i 65 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më mars [[604]] dhe deri më [[22 shkurt]] [[606]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Gregori I]], ndërsa pasardhësi [[papa Bonafaci III]].
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e papëve]]
* [[Vatikani]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat| Sabinianus }}
* {{en}} [http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list Lista e të gjithë papëve] nga gazeta Guardian.
 
== Referenca ==
<references/>