Dallime mes rishikimeve të "Hilari"

5 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV)
 
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Kartela Papë
| emri = Papa Hilari
| figura = [[FileSkeda:Nuremberg chronicles - Hilarius, Pope (CXXXVIv).jpg|250px|]]
| legjenda =
| titulli = papa i 46 i Kishës Katolike
| firma =
}}
'''Papa Hilari''' ( l. ?, [[Sardenja]] - v. [[28 shkurt]] [[468]], ) ishte [[Lista e papëve|papa i 46 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[17 nëntor]] [[461]] dhe deri më [[28 shkurt]] [[468]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Leoni I]], ndërsa pasardhësi [[papa Simplici]].
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e papëve]]
* [[Vatikani]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat| Hilary }}
* {{en}} [http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list Lista e të gjithë papëve] nga gazeta Guardian.
 
== Referenca ==
<references/>