Dallime mes rishikimeve të "Inoçenti I"

5 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV)
 
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Kartela Papë
| emri = Papa Inoçenti I
| figura = [[FileSkeda:Innocentius I.jpg|250px|]]
| legjenda =
| titulli = papa i 40 i Kishës Katolike
| firma =
}}
'''Papa Inoçenti I''' ( l. ?, [[Albano Laziale]] - v. [[12 mars]] [[417]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 40 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[22 dhjetor]] [[401]] dhe deri më [[12 mars]] [[417]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Anastasi I]], ndërsa pasardhësi [[papa Zosimi]].
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e papëve]]
* [[Vatikani]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat| Innocent I }}
* {{en}} [http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list Lista e të gjithë papëve] nga gazeta Guardian.
 
== Referenca ==
<references/>