Ndryshimi mes inspektimeve të "Viola Isufaj"

14 bytes added ,  8 vjet më parë
v
U kthye versioni 1343799 i bërë nga 80.78.77.226 (diskutimet)
v (U kthye versioni 1343799 i bërë nga 80.78.77.226 (diskutimet))
'''Viola Isufaj''' lindi në [[Durrës]] në vitin [[1980]]. Punon si pedagoge në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë, Dega Gjuhë-Letërsi, Universiteti i Tiranës, ku u gradua shkëlqyeshëm "Doktor i Shkencave". Njeh shumë mirë disa gjuhë të huaja.
 
Ka botuar një numër të konsiderueshëm artikujsh shkencorë, ka kumtuar në disa konferenca shkencore kombëtare e ndërkombëtare si dhe ka botuar disa cikle poetike dhe librat në prozë : Zotit M., një letër, Saga e Gjarprit, Ditë të askujt.