Ndryshimi mes inspektimeve të "Bashkim Fino"

59 bytes added ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
|}}
 
'''Bashkim Fino''' lindi më [[12 tetor]] [[1962]] në [[Tiranë]]. Ishte [[Lista e Kryeministrave të Shqipërisë|Kryeministër]] i Shqipërisë prej [[9 mars]] {{U|1997}} deri më [[29 qershor]] [[1997]] .KRYEMINISTRI i kohes me te veshtire te Shqiperise demokratike. Kreu i qeverise teknike qe nxori Shqiperine nga humnera ku kishte rene. I linurlindur ne Gjirokaster mbaroi shkelqyer eshe ne universitetin publik te ekonomikut ne tirane. prej vitesh i angazhuar si deputet i partise socialiste eshte nje nder politikanet me te paster te vendit dhe nje personalitet mjaft i renesishem i historise shqiptare. ka botuar edhe nje liber mbi periudhen qe ai ishte kryeminister ''HUMNERE '97''Shume sportiv vazhdon te jete nje politikan shume i zoti.
 
== Shiko edhe ==
2

edits