Dallime mes rishikimeve të "Popullsia"

164 bytes removed ,  10 vjet më parë
Versioni më 17 maj 2011 19:37 nga Tëfcí
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(Versioni më 17 maj 2011 19:37 nga Tëfcí)
Me fjalën '''Popullsia''' nënkuptojme antarët e një bashkësie (qenije biologjike) njerëzish me disa veti (karakteristika) të përkufizuara si p.sh gjuha, vendbanimi, hapësira e jetesës, vetit biologjike etj.Dendesia mesatare e popullsise eshte e ulet 31 banore per km²
 
 
63554u5q4euy
 
}Komuna e Sarajit ka 35.804 banorë
{{Cung}}
ose ndryshe Populacioni paraqet nje grup individesh te te njejtit lloje qe jetojne ne te njejtin vende dhe bejne pasardhes...