Dhjetori: Dallime mes rishikimesh

1 byte added ,  10 vjet më parë
v
U kthye versioni 1344676 i bërë nga Albanianp (diskutimet)
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
v U kthye versioni 1344676 i bërë nga Albanianp (diskutimet)
Rreshti 1:
{{tabelamuajve}}{{Muaj 31|nëntor|dhjetor|janar}}
 
'''dhjetori''' është [[muaj]]i i dymbëdhjetë dhe i fundit në [[Kalendari Gregorian|Kalendarin Gregorian]] dhe ka 31 [[ditë]]. Emri ''dhjetor'' është përkthim dhe adaptim nga [[Latinish]]tja për fjalën "dhjetë" (''decem''). dhjetori ishte muaji i dhjete për [[Perandoria Romake|Romakët]] e antikitetit, përpara se të shtoheshin muajt [[janar]] dhe [[shkurt]].
 
<!-- kategorizimi i artikullit -->
95

edits