Ndryshimi mes inspektimeve të "Kaprolli"

1.038 bytes added ,  8 vjet më parë
v
U kthye versioni 1344716 i bërë nga 37.26.64.30 (diskutimet)
v (U kthye versioni 1344717 i bërë nga 37.26.64.30 (diskutimet))
v (U kthye versioni 1344716 i bërë nga 37.26.64.30 (diskutimet))
{{Taxobox
===== Titulli =====
| fossil_range = {{Short fossil range|early oligocene|recent}}
| image = Capreolus capreolus 2 Jojo.jpg
| image_caption = mashkulli dhe femra
| regnum = [[Animalia]]
| phylum = [[Chordata]]
| classis = [[Mammalia]]
| ordo = [[Artiodactyla]]
| subordo = [[Ruminantia]]
| familia = '''Cervidae'''
| familia_authority = [[Georg August Goldfuss|Goldfuss]], 1820
| nënfamiljet = [[Capreolinae]]/Odocoileinae
| genus = '''''Capreolus'''''
| genus_authority = [[John Edward Gray|Gray]], 1821
| species = '''''C. capreolus'''''
| binomial = Capreolus capreolus
| binomial_authority = ([[Carolus Linnaeus|Linnaeus]], 1758)
}}
'''Kaprolli''' –([[lat.]] ''Capreolus capreolus'' L.)<ref name=KK200502L53>LIGJI PËR GJUETINË [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L53_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org]</ref> është një [[kafshë e egër]] e lejuar për [[gjueti]]. Kaprolli jeton në disa vende të botës si në trevat shqiptare. Hapësira e sipërfaqes së planetit ku mund të haset ky lloj dreri është paraqitur në hartën e mëposhtme.
 
 
{{zoo-cung}}
kaprolli ne tropoj
== Burimi i të dhënave ==
<small><references /></small>
 
[[Kategoria:Gjueti]]
[[Kategoria:Gjitarë]]
 
[[nl:Europese ree]]
 
[[uk:Косуля]]
pershkrimi :sdita
 
 
 
perhapja :neper mal ahahh :p
 
 
 
dobia dhe vlera ekonomoke shendetsore : mishi dhe lekura me ba strece
 
 
 
 
per ma shum : leje krejt