Ndryshimi mes inspektimeve të "Vjeshta"

470 bytes removed ,  7 vjet më parë
proze poetike per bukurine e veres
(U kthye versioni 1342977 i bërë nga 95.107.242.74 (diskutimet))
(proze poetike per bukurine e veres)
[[Skeda:autumn.jpg|thumb|300px]]
'''
'''Vjeshta''' është njëra nga 4 stinët e vitit. Në hemisferën veriore fillon më [[23 shtator]], dhe mbaron më [[21 dhjetor]]. Në ditën e parë (dita astronomike) të vjeshtës nata (periudha e ditës astronomike në të cilën dielli nuk duket) është e barabartë me ditën (periudha e ditës astronomike në të cilën dielli nuk ka perënduar). Ditë astronomike është koha e nevojshme që toka të bëjë një rrotullim të plotë rreth boshtit të saj.
 
{{cung}}
 
 
 
 
.
 
[[Kategoria:Stinë]]
Anonymous user