Dallime mes rishikimeve të "11 Prill"

59 bytes added ,  8 vjet më parë
v (Bot: Migrating 148 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2501 (translate me))
 
== Vdekje ==
* [[1985]] - [[Derivsh Shaqa]] rapsod i njohur shqiptare
* [[1985]] - [[Enver Hoxha]], udhëheqës e [[Shqiperia|Shqiperisë]] komuniste (lindi më [[1908]])
* [[1999]] - U vra [[Agim Ramadani]] Komandat ne [[UÇK]] dhe ShkirmataShkirmatar,Poet,Piktor shqiptar.
 
== Festa dhe përvjetore ==