Ndryshimi mes inspektimeve të "Alban Skënderaj"

1.779 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
[Fllad Ne Shkretetire (2006)]
[Ende Ka Shprese (2011)]
~THASHETHEME ~
 
Tashmë janë një çift që nuk e fshehin më lidhjen e tyre. Kanë kaluar një verë të mrekullueshme në shoqërinë e njëritjetrit, pikërisht në plazhin e Vlorës, ndërsa kanë shëtitur po ashtu bregdetin e jugut. Më pas janë kthyer për pak ditë në Tiranë dhe sërish janë rikthyer në Vlorë. Bëhet fjalë për Alban Skënderaj dhe Miriam Canin, të cilët kanë kaluar ca ditë relaksi dhe intimiteti mes tyre, duke mos e fshehur më që ata po jetojnë një romancë të vërtetë. Ndërkohë kanë menduar të këndojnë në duet, si për të ligjëruar lidhjen që në njëfarë mënyre e kanë mbajtur të fshehur. Vetëm Miriami, ka pohuar se ndihet e lumtur që ka arritur të njohë Albanin, edhe pse e ka përjetuar këtë si një lidhje shumë të përfolur në shtypin rozë.
 
~NJE DASHURI E VERTETE ~
Vetëm pak javë më parë ajo deklaroi për shtypin se mes saj dhe Alban Skënderajt, kishte diçka që e kalonte shoqërinë e thjeshtë, dhe se ndiheshin shumë të lumtur që kishin njohur njëri-tjetrin.Por gjëja më e bukur që ata kanë pranuar është pasioni i përbashkët, që mesa duket i ka lidhur më shumë. Por ata nuk janë bashkë vetëm në jetë, por dhe në muzikë. Kanë realizuar një duet dhe po përgatisin një klip. Dëshira e tyre është që të hyjnë në tregun muzikor botëror me duetin, por kjo nuk është aspak e thjeshtë. Tashmë kanë një menaxher të përbashkët, dhe synojnë të arrijnë së bashku famë ndërkombëtare. Miriam Çani, vajza nga Elbasani u bë e njohur në Gjermani si këngëtare e grupit “Preluders”, që bëri bujë në gjithë Europën, ndërsa Alban Skënderaj mori një famë të menjëhershme pas pjesëmarrjes në festivalin
e muzikes moderne "top fest "/.
== Koncertet ==
March 29 - Club Manssion - NYC
Anonymous user