Ndryshimi mes inspektimeve të "Sokol Olldashi"

7 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
Fix URL prefix
v (Fix URL prefix)
 
== Biografia ==
Shkollimin e mesëm e ka kryer në vendlindje ndërsa studimet e larta për drejtësi i kreu më 1995 dhe në vitin 2004 Kolegjin e Mbrojtjes, pranë Komandës së Doktrinave. Që nga koha e studimeve fillon të punojë si gazetar në Agjencinë Telegrafike Shqiptare dhe bëhet kryeredaktor i televizionit ATN pastaj zgjidhet në krye të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, dhe në vitin 2001, zgjidhet deputet në Parlament.<ref>[http://http://www.km.gov.al/?fq=showcabinet&m=showpers&pID=52 Këshilli i Ministrave]</ref>
 
Që nga viti 2007, mban postin e Ministrit të Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit në qeverinë e Shqipërisë. Është njohës i gjuhës angleze dhe italiane.