Ndryshimi mes inspektimeve të "2012–13 Serie A"

61 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{grise|Nuk përmbush kriteret minimale të një artikulli}}
'''Serie A 2012-13''' njohur si Serie A eshte sezoni nr. 81 qe kur u be sezoni i pare. 3 Vendet e fundit bien ne [[Serie B]]. Kampionati startoi ne 25 Gusht 2012 dhe mbaron 19 Maj 2013.