Ndryshimi mes inspektimeve të "Justin Timberlake"

575 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 68 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43432 (translate me))
| emri = Justin Timberlake
| pseudonim = JT
| foto = http://en.wikipedia.org/wiki/File:Justin_Timberlake%2B20%2B20%2BAlbum%2BRelease%2BParty%2BXkjtYD7Qq8sx.jpg
| foto = [[Skeda:Justin39.jpg|230px]]
| titulli = Justin Timberlake
| emri i vërtetë = Justin Randall Timberlake
| lindja = {{ditëlindja dhe mosha|31|1|1981}} <br /> {{flagicon|USA}} [[Memphis]],<br /> [[Tennessee]], [[ShBA]]
| vdekjavite aktiv =1992–
| vite aktiv =
| prejardhja =
| instrument = Vokal
| zhanri = [[Muzika pop|Pop dhe R&B]]
| profesioni = Këngëtar, aktor, tekstshkrues, biznismen
| label = Jive, RCA, Zomba
| bashkëpunim = [[N'Sync]] <br /> [[Nelly Furtado]] <br /> [[Will.I.AmJay-Z]] <br /> [[Timbaland]]
| webfaqja = http://www.justintimberlake.com
}}
 
'''Justin Randall Timberlake''' lindi më [[31 janar]] [[1981]]. Shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar, amerikanaktor, itekstshkrues, rrymaveproducent [[POP]],etj. [[R&B]]U dhelind një [[aktor]]Memphis, SHBA. AiSi efëmijë fitoiu famënparaqit kur kashoun qenëteleviziv pjesë e<br grupit/> [[N'Sync]]. vitin 2002, ai shiti albumin e tijkërkimparë solo, të quajtur [[Justifiedyllit]]. Justin Timberlakefund pati fatvitit me1990 këtëu album, pasiqëi shitinjohur 7si milionkëngëtari kopje!kryesor Suksesidhe vazhdoianëtari me albumini eri tiji të radhës [[FutureSex/LoveSounds]] nëgrupitcilindjemve gjenden<br hitet botërore siç janë/> [[Sexyback]],'N [[My LoveSync]],. [[What Goes Around]] etj.
 
Gjatë kohës kur grupi ndërpreu punën , Timberlake realizoi albumet e tij të para solo <br /> [[Justified]](2002).Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje. Pastaj albumi <br /> [[FutureSex/LoveSounds]](2006) si dhe hitet <br /> [[Cry Me A River]] <br /> [[Rock Your Body]]. Prej 2007 deri më 2012 Timberlake u përqendrua në karrierën e tij si aktor. Ai u paraqit në filmat si <br /> [[Rrjeti social]], <br /> [[Shokë me benefite]], <br /> [[Në kohë]] etj.
== Këngët më të njohura: ==
Në vitin 2013 ai vazhdoi karrierën e tij muzikore me albumin <br /> [[20/20 Experience]].
'''
Timberlake ka fituar 6 <br /> [[Grami]].
:Me N'Sync'''
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
''':Me N'Sync'''
* [[Bye Bye Bye]] 1999
* [[It's gonna be me]] 2000
1

edit