Dallime mes rishikimeve të "1592"

44 bytes added ,  8 vjet më parë
 
== Lindje ==
Lekë Matrënga
 
Lekë Matrënga, i njohur edhe si Luca Matranga, (1567 në Hora e Arbëreshëvet/Piana degli Albanesi - 1619) ishte një prift
dhe shkrimtar arbëresh nga Siçili, Itali.
Anonymous user