Ndryshimi mes inspektimeve të "Porto Palermo"

283 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (+ delete)
{{delete|nonsense - '''[[Përdoruesi:Kolega2357|Kolega2357]] ([[Përdoruesi diskutim:Kolega2357|diskutimet]])''' 31 maj 2013 11:14 (CEST)}}
Gji ne bregdetin e Jonit. Ne te ndodhet dhe kalaja trekendore e Ali Pasha Tepelenes[[Kategoria:gjeografi]]
== Legjenda e krijimit ==
Rrefimet gojore falasin per nje kishe ne gadishullin breda gjirit te cilin Ali Pashe Tepelena e prishi per te ndertuar keshtjellen e tij. Me pas ndertoi ne pjesen e gjirit nje kishe te re. Ne kete keshtjelle la te banononte Vasiliqia
 
== Shih edhe ==