Ndryshimi mes inspektimeve të "Porto Palermo"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Gji ne bregdetin e Jonit. Mundet qe me heret te jete quajtur edhe gjiri i Panormos Ne krahun e djathte te rruges automobilistike Vlore-Sarande, 8 km ne jug te Himares, ndodhet gjiu i Porto Palermos. Ne te ndodhet dhe kalaja trekendore e Ali Pasha Tepelenes[[Kategoria:gjeografi]]
== Historia ==
Sipas burimeve te autoreve antike vendi mbi te cilin ngrihet kalaja lokalizohet me limanin e lashte Panormi
 
== Shih edhe ==
* [[Ali Pashë Tepelena]]
* [[Kalaja e Porto Palermos]]