Dallime mes rishikimeve të "Arben Derhemi"

15 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9158877 (translate me))
No edit summary
{{aktor-cung}}
'''Arben Derhemi''' ka lindur më [[1 shtator]] [[1969]] në [[Tiranë]]. U diplomua aktor në Akademinë e Arteve të Bukura në vitin [[1994]]. Ne vitin 2007 u speializua për “Kurimin dhe Manaxhimin Teatror të Qyteteve Antike”, Ancona, Itali.