Dallime mes rishikimeve të "Avokati"

33 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| official_names = Avokat
<!------------Detaje------------------->
| type = [[profesioni|profesion]]
| activity_sector = [[ligji|ligj]]
| competencies = Memorie të mirë, avokim dhe aftësitë ndërpersonale , mendje analitike, të menduarit kritik, kuptim tregtare
| formation =
| employment_field =[[Juristi|Jurist]], [[Gjyqtar]]
| related_occupation =
}}
 
 
Një '''Avokat''' është një term për një [[juristi|jurist]] profesionist që përdoren në [[Lista e sistemeve të vendit ligjore|sistemeve ligjore]] të ndryshme.