Ndryshimi mes inspektimeve të "Njësia administrative Ura Vajgurore"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Bashkia Ura Vajgurore''' është njëra nga dy bashkitë e [[Rrethi i Beratit|Rrethit të Beratit]] që bën pjesë në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]].
 
Bashkia Ura Vajgurore përfshin nën administrimin e saj qytetin e [[Ura Vajgurore|Urës Vajgurore]] dhe fshatrat [[Bistrova|Bistrovë]], [[Guri i Bardhë]], [[Konisbalta|Konisbaltë]], [[Pashallia|Pashalli]], [[Vokopola|Vokopolë]], [[Skrevani|Skrevan]].
== Burimet ==
{{reflist}}