Dallime mes rishikimeve të "Berg (Norvegjia)"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q4321631 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| emri = Berg
| emri_amtar =
| lloji_vendbanimit = [[Komunakomunat e NorvegjiNorvegjisë|komunë]]
| nofka =
| motoja =
| gjatësia =
}}
'''Berg''' është një [[Komunat e Norvegjisë|komunë]] në [[Qarqet e Norvegjisë|qarkun]] [[Troms]], [[Norvegjia|Norvegji]]. Komuna ka një sipërfaqe 294&nbsp;km² dhe popullsi 1043 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Demografia ==