Dallime mes rishikimeve të "An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
[[Figura:Petrucci&Rudess.jpg|thumb|250px|Mbështjellësi i albumit]]
'''''An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess''''' është një album i dy anëtarëve të bendit [[Dream Theater]], [[John Petrucci]] ([[kitara|kitarë]]) dhe [[Jordan Rudess]] ([[Tastiera (muzikë)|tastierë]]). Ky album është i jashtëzakonshëm sepse i tëri performohet live (përpos këngës së fundit) dhe vetëm nga këta dy muzicientë (pa instrumentistë të tjerë shtesë).
 
Albumi u inçizua më [[10 qershor]] [[2000]] në Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, [[New York]], u lëshua më [[11 dhjetor]] [[2000]], dhe u ri-lëshua më [[18 maj]] [[2004]].