Dallime mes rishikimeve të "Nusja dhe Paragjykime"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1354148 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
|TS=Nusja dhe Paragjykime
|TO=Bride and Prejudice
|SP=[[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|ShBA]] & [[India]]
|VP={{F|2004}}
|Gja=122
|GO=[[Gjuha Anglezeangleze|Anglisht]], [[Pungjabi]] & [[HindishHindi]]sh
|SD=[[Miramax]]
|GENRE=Dramë, Romancë dhe [[Muzikël]]
|FRKV=[[6 tetor|6 Tetor]] [[2004 në film|2004]]
|MOSH=6
|BUX=7 Milion [[simboli i Dollarit Amerikan|$]]
|FIT=7,1 Milion $
|REG=[[Gurinder Chadha]]
|}}
 
'''Bride and Prejudice''' është një [[filmi|film]] nga [[India]] dhe [[Anglia]] që {{F|2004}} u prodhua sipas [[romani]]t të ''[[Jane Austen]] - [[Pride and Prejudice]]''.
 
Ky film u transmetua në [[Gjuhagjuha Shqipeshqipe|gjuhën shqipe]], nën titullin '''Nusja dhe Paragjykime'''.
 
== Lidhje të jashtme ==