Dallime mes rishikimeve të "Ahqami"

7 bytes added ,  10 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
{{Islam}}
Sheriati Islam që është ligj jete për çdo mysliman përqendrohet në përcaktimin e rregullit jetësorë jo vetëm të myslimanëve por të gjithë njerëzimit në përgjithësi. Ligjet e qarta dhe direkte të paraqitura në [[Kurani|Kur'an]] dhe [[Sunnet]] janë universale për tëgjitha vendet dhe kohërat, kurse të tjerat janë ato që janë të tërthorta, të përgjithshme përmes të cilave duhet nxjerr ligjet për kohën përkatëse
 
Obligimet, ndalimet e veprave të individëve sipas sheriatit, ndahen në këto lloje :
5.349

edits