Dallime mes rishikimeve të "Oliver Kahn"

22 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 51 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q131261 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:Oliver Kahn 06-2004.jpg|thumb|right|300px]]
 
[[Oliver Kahn|Oliver Kan]] (Oliver Kahn) është lindur më 15 qershor [[1969]] në Karlsruhe , Baden-Vytenberg, [[Gjermania|Gjermani]], është futbollist gjerman dhe njëri ndër portierët më të mirë. Ka luajtur për reprezenacioni e Gjermanisë nga viti 1995-2006 dhe për KF Bajern nga viti 1994 deri në vitin 2008.