Ndryshimi mes inspektimeve të "Oqeani Atlantik"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 175 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q97 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:View from Low Beach, Nantucket MA.jpg|thumb|240px]]
 
'''Oqeani Atlantik''' ([[lista e shkurtesave|shk.]]: '''Atlantiku''') është pas [[Oqeani PacifikPaqësor|Oqeanit Pacifik]] i dyti [[oqeani|oqean]] sipas madhësisë. Ai ka dalë prej ndarjes të një [[Ish-kontinent]]i dhe e ndan [[EvropëEvropa|Evropën]]n dhe [[AfrikëAfrika|Afrikën]]n nga [[Amerika (kontinent)|kontinenti Amerikës]].
 
{{gjeo-cung}}