Dallime mes rishikimeve të "P. T. Barnum"

24 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q223766 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:Phineas Taylor Barnum portrait.jpg|200px|thumb]]
 
'''Phineas Taylor Barnum''' ([[Konektikati|Connecticut]], [[5 Korrik]] [[1810]] - [[Konektikati|Connecticut]], [[7 Prill]] [[1891]]) ishte biznismen dhe cirkut artist amerikan.
 
Ai ishte një nga themeluesit e "''Ringling Brothers and Barnum & Bailey''" cirkut.