Dallime mes rishikimeve të "Zaharia"

38 bytes added ,  10 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| nëntitulli =
| stema =
| zgjedhja = [[nëntori|nëntor]] [[741]]
| shugurimi peshkopal =
| shenjtërimi = [[10 Dhjetor|10 dhjetor]] [[741]]
| kurorëzimi =
| fundi papatit = [[15 mars]] [[752]]
| firma =
}}
'''Papa Zaharia''' ( l. [[679]], [[Santa Severina]] - v. [[15 mars]] [[752]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 91 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[nëntori|nëntor]] [[741]] dhe deri më [[15 mars]] [[752]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Gregori III]], ndërsa pasardhësi [[papa Stefani II]].
 
== Shiko edhe ==
{{s-rel|ca}}
{{s-bef|before=[[papa Gregori III]]}}
{{s-ttl|title=Papë|years=[[nëntori|nëntor]] [[741]] – [[15 mars]] [[752]]}}
{{s-aft|after=[[papa Stefani II]]}}
{{s-end}}
5.349

edits