Ndryshimi mes inspektimeve të "Partia Lëvizja e Legalitetit"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q719839 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Partia Lëvizja e Legalitetit''' (shkurt ''PLL'') është një parti kombëtare me qendër në [[Tirana|Tiranë]] e cila mbështet restaurimin e monarkisë në [[Shqipëria|Shqipëri]].
 
Ajo është besnike e kujtimit dhe e frymës së burrave të Rilindjes dhe të Pavarësisë tonë Kombëtare të etur për lirinë e pavarësinë e tokës Arbërore, besnike e virtyteve të fisit, trashëguese e traditave të besës, të nderit dhe të burrërisë, e mbështetur në fuqinë e shenjtë të familjes, në moralin dhe në zakonet më të shëndosha të vendit me bazë ideje dhe veprimi " Atdheu mbi të gjitha".