Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

37 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q18709 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| DISTANCA_NGA_AEROPORTI =
}}
'''Patosi''' është një [[qyteti|qytet]] në [[Shqipëria|Shqipëri]].
 
== Historia ==
Qyteti i Patosit ka 22 182 banorë.
 
Përbërja e popullsisë së Patosit është heterogjene, të ardhur nga krahina të ndryshme të Shqipërisë si: [[Rrethi i Skraparit|Skrapari]], [[Laberia]], komuniteti çam, të ardhur nga krahinat e komunitetit Vlleh, nga Minoriteti etj.
 
== Kultura dhe sporti ==