Dallime mes rishikimeve të "Provincat dhe territoret e Kanadasë"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
!Provinca
!Kryqeqëndra
!Hyrja në<br />[[KanadaKanadaja|Konfederata kanadeze]]
![[Zona kohore]] standarte<br />([[Coordinated Universal Time|UTC]])
!Shkurtimi
|-
|align=left|[[Skeda:Flag of Prince Edward Island.svg|border|50px]]||[[Ishulli i Princit Eduard]]||[[Charlottetown]]||[[1873]]||PE
|-
|align=left|[[Skeda:Flag of Newfoundland and Labrador.svg|border|50px]]||[[Toka e Re dhe Labradori|Newfoundland dhe Labradori]]||[[St. John's (Toka e Re dhe Labradori)|St. John's]]||1949|| -4 (Atlantico),<br />-3.5 (Terranova)||NL
|- bgcolor=#eeeeee
!Flamuri
!Territori
!Kryqeqëndra
!Hyrja në<br />[[KanadaKanadaja|Konfederata kanadeze]]
![[Zona kohore]] standarte<br />([[Coordinated Universal Time|UTC]])
!Shkurtimi
|-
5.349

edits