Ndryshimi mes inspektimeve të "Mariah Carey"

No change in size ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 71 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q41076 (translate me))
[[Skeda:Mariah Carey5 Edwards Dec 1998.jpg|thumb|Mariah Carey]]
'''Mariah Carey''' ([[2729 mars]] [[19701971]] në Huntigon, [[Nju Jork]]) është një këngëtare e muzikës pop si dhe [[aktore]] amerikane.
Deri më tani ishte 17 herë në vendin e parë në top-listën e [[Billboard]]-it dhe është në [[ShBA]] për këtë arsye këngëtarja më e suksesshme e të gjitha kohërave. Me shitjen e më shumë se 230 milion albumeve është po ashtu këngëtarja më komerciale e kohës së sotme. Zëri i saj ka 5 oktava .
 
Anonymous user