Ndryshimi mes inspektimeve të "Werner Faymann"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| Madhësia e Figurës = 230px
| Detyra = Kancelari i Austrisë
| Fillimi i afatit = [[2 dhjetor|2 Dhjetor]] [[2008]]
| Mbarimi i afatit = në detyrë
| Paraardhësi = [[Alfred Gusenbauer]]
| Pasardhësi3 =
| Datëlindja = {{Ditëlindja dhe mosha/Mashkull|4|5|1960}}
| Vendlindja = [[Vjena|Vjenë]], [[Austria|Austri]]
| Datëvdekja =
| Vendvdekja =
}}
 
'''Werner Faymann''' (4 Maj, 1960, [[Vjena|Vjenë]]), politikan Austriak dhe Kancelari i Austrisë nga 2008 e deri sot.
 
[[Kategoria:Politikanë austriakë]]