Ndryshimi mes inspektimeve të "Çmimi i madh i Kinës 2007"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q220853 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| Pole_Driver = [[Lewis Hamilton]]
| Pole_Country = the United Kingdom
| Pole_Team = [[Mercedes-Benz SLR McLaren|McLaren]]-[[Mercedes-Benz|Mercedes]]
| Pole_Time = 1:35.908
| Fast_Driver = [[Felipe Massa]]
| Second_Driver = [[Fernando Alonso]]
| Second_Country = Spain
| Second_Team = [[Mercedes-Benz SLR McLaren|McLaren]]-[[Mercedes-Benz|Mercedes]]
| Third_Driver = [[Felipe Massa]]
| Third_Country = Brazil
| Third_Team = [[Scuderia Ferrari|Ferrari]]
|}}
'''F1 Kina''' për vitin 2007 ishte [[Formula Një|Formula 1]] gara e gjashtëmbëdhjetë e sezonit [[Rezultatet e F1 2007|F1 2007]]. Kjo garë u zhvillua në fundjavën mes [[5 tetor|5]]-[[7 tetor]]it në [[Shanghai International Circuit]], [[Shanghai]], [[Kina|Kinë]]. Garën e fitoi piloti i ekipit italian [[Scuderia Ferrari|Ferrari]], [[Kimi Räikkönen]], i dyti [[Fernando Alonso]] dhe [[Felipe Massa]] u radhit i treti. Udhëheqësi në klasifikimin kampional [[Lewis Hamilton]] u largua nga gara pas kalimit në pit stop në xhiron e 30.
 
== Gara ==
|1
|{{flagicon|the United Kingdom}} [[Lewis Hamilton]]
|[[Mercedes-Benz SLR McLaren|McLaren]]-[[Mercedes-Benz|Mercedes]]
|1:35.798
|1:35.898
|4
|{{flagicon|Spain}} [[Fernando Alonso]]
|[[Mercedes-Benz SLR McLaren|McLaren]]-[[Mercedes-Benz|Mercedes]]
|1:35.809
|1:35.845
|-
! 2
| 1 || {{flagicon|Spain}} '''[[Fernando Alonso]]''' || '''[[Mercedes-Benz SLR McLaren|McLaren]]-[[Mercedes-Benz|Mercedes]]'''
| 56
| +9.8 sek.
|-
! Ret
| 2 || {{flagicon|the United Kingdom}} [[Lewis Hamilton]] || [[Mercedes-Benz SLR McLaren|McLaren]]-[[Mercedes-Benz|Mercedes]]
| 30
|