Dallime mes rishikimeve të "Lakvila"

7 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 77 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3476 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:L'Aquila aero.JPG|thumb|right|300px]]
 
'''L'Aquila''' është [[qyteti|qytet]] në [[Italia|Italinë]] qendrore, kryeqendër e provincës (rrethit) me të njëjtin emër dhe e krahinës [[AbruciAbruco|Abruzzo]], me 72.948 banorë ([[2008]]), të cilët jetojnë në një sipërfaqe prej 466 km², me një dendësi 157 banor/km².
== Historia ==
5.349

edits