Dallime mes rishikimeve të "Labinot Lajçi"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
== Biografia ==
Labinot Lajçi lindi më [[9 janar]] të vitit [[1983]] në Pejë. Shkollën fillore dhe gjimnazin i kreu në Pejë, si nxënës është marrë me disa sporte, ka qen i dalluar në [[kickbox]]. Ka mbaruar studimet për aktor në Akademinë e Arteve në Prishtinë (2004) në klasën e prof. [[Enver Petrovci]]t. Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor, është prezantuar me sukses në shumë festivale teatrore kombëtare dhe ndërkombëtare, jeton dhe punon në [[Prishtina|Prishtinë]].
 
=== Teatër ===
* 18 "“[[Era, Bebushi dhe Xhemikaçadremi]]”, Regjia, [[Ben Apolloni]]. Qendra Multimedia, Prishtinë (2009)
* 19 "“[[Othello 3]]”, Regjia, [[Diar Xani]]. T. Dodona, Prishtinë (2010)
* 20 "“[[Rrethi i Matit|Mat]]”, Regjia, [[Ben Apolloni]]. T. Dodona, Prishtinë (2010)
* 21 "“[[Vëlla,vëlla,kosi me dollarë]]”, Regjia, [[Ahmet Jakupi]]. T. "Istref Begolli", Pejë (2011)
* 22 "“[[Shoqja ime]]”, Regjia, [[Rudina Zhara]]. Shfaqje per femijë, Pejë (2011)