Dallime mes rishikimeve të "Lacio"

No change in size ,  8 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 91 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1282 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:ItalyLazio.png|300px|right|thumb|Shtrirja e Lacios]]
'''Lacio''' (italisht: Lazio) është krahinë në mes [[Umbria|Umbrisë]] në veriperëndim dhe [[KampanjaKampania|Kampanjës]] në juglindje e shtrirë në 150-160 km gjatësi.
 
== Gjeografia ==