Dallime mes rishikimeve të "Ladysmith (Kolumbia Britanike)"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 9 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q373626 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| gjatësia =
}}
'''Ladysmith''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincën]] [[Kolumbia Britanike]], në [[Kanadaja|Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 12.18 km² dhe popullsi 7538 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>
 
== Referenca ==