Ndryshimi mes inspektimeve të "Oqeani Atlantik"

skeda
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(skeda)
[[Skeda:Oqeani Atlantik.png|thumb|240px|Harta e Oqeanit Atlantik]]
[[Skeda:ViewClouds fromover Lowthe Beach,Atlantic Nantucket- MAApr 2013.jpg|thumb|240px]]
 
'''Oqeani Atlantik''' ([[lista e shkurtesave|shk.]]: '''Atlantiku''') është pas [[Oqeani Paqësor|Oqeanit Pacifik]] i dyti [[oqeani|oqean]] sipas madhësisë. Ai ka dalë prej ndarjes të një [[Ish-kontinent]]i dhe e ndan [[Evropa|Evropën]] dhe [[Afrika|Afrikën]] nga [[Amerika (kontinent)|kontinenti Amerikës]].
112

edits