Ndryshimi mes inspektimeve të "Njeriu i mirë"

313 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9208360 (translate me))
=== Përmbajtja e filmit ===
filmi filmtërheq veprojnëvemendjn në tre njerëzpersonazhe Kiço, Telo, dhe Vera e motra e Kiços dhe e dashuracila është e Telosdashurar me Telon. TeloKur dhemer Veravesh parapër selidhjen e finalizojnë dashurinëmotrës eme tyreTelon, kalojnënuk nëpërështë intrigattëpër i kënaqur. Gjëndja keqësohet me qëndrimin e thururaTelos nga Kiçonunën projektuese të Kiços, i cili duke qënë egoist dhe karrierist nukkërkon mund ta pranojëlargojë martesënTelon, duke propozuar caktimin e tij motrës mefshat. TelonMes njëshumë punëtorpërpjekjesh i ndershëmvëllait, dy transferohettë rinjtë janëpunojëvendosurnjëdashurin fshate tyre. Me rikthimin e Telos në tiranë, Kiço kërkon nga verathellëbashkohet me të, pasi mund ta ndihmonte pasi tashmë atë e kishin caktuar të ishte drejtues në një fermë.
 
=== AKTORET ===
[[Ndriçim Xhepa]] ... Aleko, tekniku i televizorit
 
[[Kol Kaftalli]] ... Mësuesi i matematikës
 
[[Irakli Lefteri]]