Ndryshimi mes inspektimeve të "Pankreasi"

60 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
> wikidata check
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
v (> wikidata check)
 
== Mënyrat e trajtimit të sëmundjes së pankreasit ==
 
Të sëmurët, që vuajnë nga dhimbjet e pankreasit janë të konsiderueshëm. Mosfunksionimi i këtij organi sjell shqetësime të shumta siç janë dhimbjet e forta të barkut, që shpesh bëhen të padurueshme. Megjithatë për qetësimin këtyre dhimbjeve dhe për funksionimin sa më mirë të këtij organi mjekët popullorë kanë zbuluar bimët, që përdoren në formën e çajrave.
Dafina është një ndër bimët e shumta, që përdoret për të lehtësuar dhimbjet e shkaktuara nga pankreasi.
== Shih edhe këtë ==
* [[Hormonet e pankreasit|Hormonet e pankreasit endokrin]]
 
 
{{cung}}
[[Kategoria:Anatomi]]
[[Kategoria:Sistemi tretës]]
 
[[or:ଅଗ୍ନ୍ୟାଶୟ ଅକ୍ଷମତା]]