Ndryshimi mes inspektimeve të "Kryezoti i unazave"

100 librat e shekullit sipas Le Monde
v (Bot: Migrating 87 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q15228 (translate me))
(100 librat e shekullit sipas Le Monde)
Romani gjithashtu u xhirua në vitin {{F|2001}} ''([[The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring|The Fellowship of the Ring]])'', në vitin {{F|2002}} ''([[The Lord of the Rings: The Two Towers|The Two Towers]])'' dhe në vitn {{F|2003}} ''([[The Lord of the Rings: The Return of the King|The Return of the King]])'' nga [[Peter Jackson]] dhe ka qenë shumë i suksesshëm, të tre [[filma]]t së bashku janë shpërble me 17 [[Academy Award|Oskara]] dhe ka fituar mbi 2.9 miliard dollar në [[kino]].
 
==Shiko edhe këtë==
*[[100 librat e shekullit sipas Le Monde]]
 
{{Toka e mesme}}
 
 
{{film-cung}}